Akciğerleri Temizlemek İçin 8 Altın Öneri

Dünyada her yıl akciğer nedeniyle ölen insanların sayısı 1,5 milyonu aşmış durumda. Her bir nefesle hücreye oksijen veren akciğerler, hayatımızı doğrudan etkileyen organlarımızdan birisi. Akciğerleri temizlemek, onu her şeyden arındırmak gibi algılansa da aslında gerekli mineral ve vitaminleri sağlamaktır. Tabi içerisinde yer alan zararlı toksinleri dışarı atmak, akciğer temizliğinin ilk gerekliliğidir.

 

 Özellikle sigara gibi zararlı alışkanlıklardan dolayı kirlenen akciğerler, şehir hayatında da kir ve mikroplara maruz kalıyor. Uzun süre bu tür kirliliklere maruz kalındığında ise istenmeyen kanser ve enfeksiyon gibi sorunların artmasına yol açıyor. Yıllardır sigara tüketen kişilerin doktorlar tarafından aldıkları tavsiyelerin yanında, aşağıda yer alan listeyi de dikkate alması, akciğerlerin temizlenmesi konusunda yardımcı olacaktır. Sizde akciğerlerinizi temizlemek için en yakın zamanda doktora başvurmalı, doktorun tavsiyelerine kulak asmalısınız. Bunun yanında listemizi incelemeniz ve burada yer alan besinleri tüketmeniz, akciğerlerinizin temizlenmesinde fayda sağlayacaktır.

 

 

 

 

akciğerleri-temizlemek-2

 

 Peki, şuana kadar yapılan araştırmalar sonucunda, akciğerleri doğal yöntemlerle nasıl temizleyebiliriz? İşte akciğerlerin günlük hayatın kirliliğinden, uzun yıllardır tüketilen sigaraların etkilerinden temizlemenin 8 yolu. Sizde bunları deneyerek, akciğerlerinizi daha iyi hissettirebilirsiniz.

 

 

 Akciğerleri Temizlemek için 8 Altın Yol:

 

 1- Keçiboynuzu Pekmezi Tüketin

 

 Orijinal keçiboynuzu pekmezi, akciğerlerimizi toksinlerden arındırıyor. Detoks etkisi gösteren keçiboynuzu, akciğerleri kanserden koruyan önemli gıdalar arasında bulunuyor. Bunların yanı sıra akciğerden kaynaklanan nefes darlığı gibi sorunlarda yardımcı etkiye sahip. Suda kaynatılarak tüketilecek olan keçiboynuzu da keçiboynuzu pekmezinin gösterdiği bütün etkileri gösteriyor.

 

BUNLARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Anoreksiya Nervoza Nedir? Belirtileri Ve Tedavisi

 2- Zencefil Mucizesi

 

 Mukusu, toksinleri ve çeşitli zararlı maddeleri akciğerden def eden zencefil, akciğerleri temizlemek konusunda mucizevi etkilere sahiptir. Zencefili direkt olarak tüketebileceğiniz gibi çayını yaparak içebilirsiniz. Her gün olmasa bile haftada en az 3 kez tüketildiği zaman, birkaç ay içerisinde akciğerleri temizlemeye başladığı görülecektir.

 

akciğerleri-temizlemek-3

 

 

 

 3- Doğal Antibiyotik ‘Sarımsak’

 

 Akciğer kanserine karşı koruyucu görev gören sarımsak, bu önemli organımızın tam kapasiteyle çalışmasına da yardımcı olur. Hem yemeklerin içerisinde hem de çiğ olarak tüketilebilecek sarımsak, akciğerleri doğal ve zahmetsiz bir şekilde temizleyecektir. Doğal antibiyotik görevi gören sarımsak, içeriğindeki vitamin deposu sayesinde akciğerleri kansere karşı koruyan güçlü ilaçtır.

 

 4- Ekinezya

 

 Soğuk algınlığı tedavisinde yüzyıllardır kullanılan ekinezya bitkisi, son dönemlerde akciğere olan faydalarıyla gündeme geldi. Akciğerde yaşanan enfeksiyonları giderdiği görülen ekinezya, son araştırmalarla birlikte akciğerleri temizlemek konusunda da güçlü bir etki verdiği görüldü. Önümüzdeki süreç içerisinde ekinezyanın akciğerleri temizlemek konusunda daha etkin olarak kullanılacağını söyleyebiliriz. Ekinezya bitkisi çay şeklinde kullanılabilir.

 

 5- merhaba

 

 A, C ve E vitaminlerinin yanı sora içerdiği sayısız mineralleri sayesinde akciğerlerin temizlenmesi için önemli bir etkiye sahiptir. Yeşil besinler içerisinde akciğerlerin temizleme konusunda büyük etkiye sahip olan tere, organın kansere karşı direnç göstermesi için yardımcı oluyor. Gerekli temizleme işlemi yapıldıktan sonra salataların içerisinde tüketilen tere, akciğerleri temizlemekle kalmıyor, onu gençleştiriyor. Çoğu doktor tarafından akciğer kanserine karşı ‘bitkisel tedavi’ yöntemi şeklinde tercih ediliyor.

 

BUNLARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Boyun Ağrısı, Nedenleri Ve Tedavi Yöntemleri

 6- Üzüm Çekirdeği

 

 Kanser oluşumunu engelleyen en önemli faktörlerden birisi akciğerlerdeki antioksidan miktarını artırmaktır. Kuvvetli antioksidan sağlayıcısı olan üzüm çekirdeği, organın ihtiyaç duyduğu düzeyde yardımcı oluyor. Akciğerleri temizlemek konusunda üzüm çekirdeğinin uzun yıllardır etkilerinden bahsediliyor. Son zamanlardaki tespitler siyah üzümlerin çekirdeklerinin akciğeri çoğu gıdaya göre daha etkili şekilde temizlediği görülmüştür.

 

akciğerleri-temizlemek-4

 

 7- Ebegümeci

 

 Akciğerdeki sigara etkisini azaltan belki de en önemli besin ebegümeci bitkisidir. Akciğerleri temizlemek denilince akla ilk olarak gelen ebegümeci, uzun yıllardır sigara tüketen birçok insanın hayatında etkili olmuştur. Son dönemlerde doktorlar tarafından ilaçlarla birlikte takviye temizlik bitkisi olarak önerilen ebegümeci, daha pek çok faydasıyla karşımıza çıkıyor. Birazcık ebegümeci kaynar suda kaynatılır. Kaynatma bittikten sonra 6 saat beklenir ve sonra 1 bardak tüketilir. Her gün yapılacak tekrar, akciğerlerin temizlenmesinde yardımcı olacaktır.

 

 8- Okaliptüs

 

 En az sarımsak kadar etki gösteren doğal antibiyotik okaliptüs, içerisinde barındırmış olduğu yağlarla kan basıncını artırmanın yanı sıra, akciğer içerisindeki enfeksiyonların giderilmesine yardımcı olur. Eczanelerde satılan boğaz pastilleri ve öksürük şuruplarında sıklıkla kullanılan okaliptüs, akciğerlerimizi zararlı maddelerden, sigara etkisinden korumaya yardımcı olur. Ayrıca okaliptüsün buharını solumak hem öksürük için fayda verirken, hem bronşit sorununu giderir. Astıma faydaları görülmüştür.

 

Bir önceki yazımız olan Meme Kanseri Rehberi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yorum Yap