BEYNİN GİZEMİ VE İNSANA OYUNLARI

Beynin Gizemi Ve İnsana Oyunları

“Beynin gizemi ve insana oyunlarına” geçmeden önce beynimizin tam manasıyla çözülüp çözülmediğini araştırmak gerekiyor.

Bugün Bizim Beynimiz Tam Manası İle Çözüldü mü?

 

Bilim adamları çok uğraşmalarına rağmen şu anda hala beynimizin tamamını çözmüş değiller. Hala beynimizin birçok yeri nasıl çalışıyor diye birçok araştırmalar var. Uzmanlar çok çalışsa da söylenen bilgilere göre hemen hemen hiçbir zaman beyin tam manası ile çözmüş olunmayacak gibi olduğu söyleniyor. Beynimizde yaklaşık 200 milyar hücre bulunmakta. Yetişkin bir insan beyninde yaklaşık 2,5 milyon GB hafıza var. Bu demek oluyor ki Yaklaşık 300 Yıl süren bir film kapasitesi. beynimiz tam manasıyla çözüldü mü sorusuna cevap verdikten sonra Beynin Gizemi Ve İnsana Oyunlarını inceleyebiliriz.

Beyin Bir Kas Gibi Çalıştırılabilir

 

İnsanoğlu nasıl sürekli hareket halinde olunca daha zinde daha sağlıklı oluyor, nasıl kol kaslarımızı sürekli ağırlık çalışma ile güçlendiriyorsak beynimizde mümkün. Yaşlı insanlar hep aklım almıyor diyorsa gençlerde zihin ve akıl oyunları ön plana çıkıyorsa bunun sebebi beyni sürekli çalıştırmak ve zinde tutmaktan geçiyor. Yaşlılar günde yaklaşık 10 tane bilmediği kelime öğrense bu sayede beyinlerinin hızlandığını, akıllarının aldığını hissetmiş olacaklar.

BUNLARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Sağlıklı ve Kalıcı Kilo Almanın 7 Yolu

 

Oruç Tutan İnsanlar Acıkmıyor Mu?

 

Hayatında 1 kere dahi oruç tutanlar bu olaya tanık olmuştur; Normal açlık seviyesi olarak insan 5-6 saatlik bir süre içinde acıktıklarını hissedebilirler. Ancak oruç tutan insanların acıkmaları 12-14 saate kadar çıkabiliyor bu saatler arasında iftar saati diye adlandırılan yemek saatine odaklanan beyin o saat te acıktığını hissetmiyor. O gün 12 de acıkıyorsa beynin oruç tuttuğu için o saatte yemek yiyemeyeceğinden beyin onu acıktığını hissettirmiyor. Beyin acıkma saati ve zamanı ona göre hesaplıyor ve açlık hissini ancak yıkabileceği yani İftar diye nitelendirilen saatte kadar geciktirebiliyor. Bu beynin gizemi bu olayların üstüne düşündükçe açıklanabiliyor.

 

Düşünerek İnsan Zayıflayabilir Mi?

 

BUNLARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  ERGENLERLE İLETİŞİMİMİZ NASIL OLMALIDIR?

Yapılan bir araştırmada insanoğlu zihninden koşu ya da mekik gibi sporlarla uğraştığını düşünürse zayıflayabileceğini tespit etti. Başka bir örnekte de şu anda beyninizden, bir limonun suyunun ağzımıza dediğini düşünün bunu düşündüğünüzde vücudumuzda sanki limon yemiş gibi bir ekşimen meydana geldiğini göreceksiniz. Aslında bu zihnin bize yaptığı bir oyunundan ibaret.

 

 

 

İnsanın en mutsuz olduğu bir zamanda bile zihin oyunları sayesinde mutlu olabiliyor. Nasıl mı şimdi başlayalım; Şu anda dünyaya ait ne varsa hepsini bir kenara bırakın. Hiçbir şey düşünmeden sadece şunları düşünün dünyaya ait hiçbir dert, tasa, sıkıntının olmadığı bunların aksine huzurun mutluluğu bir adada olduğunu düşünün. Bu adada bol oksijen temiz hava, etrafında dolaştığınız güzel bir göl düşünün. Bu derin düşünme az da olsa sizi içinde bulduğunuz olumsuzlukları bir tarafa bırakarak şu anki halinizi de bir huzur oluşturulmuştur. Bu ve bunun gibi düşünme ile huzuru yakalamak mümkün.

Buraya tıklayarak İNSAN BEYNİNİN BİLİNMEYEN GERÇEKLERİni de okuyabilirsiniz

 

 

Yorum Yazın